Незалежна оцінка при страховому відшкодуванні

авто після дтп

Після пошкоджень автомобіля, що виникли під час дорожньо-транспортної пригоди важливо оцінити вартість відновлення автомобіля до стану, в якому перебував транспортний засіб до ДТП. Найчастіше, власники таких транспортних засобів звертаються до станцій технічного обслуговування для оцінки ремонту.Також вартість ремонтних дій часто вираховує представники страхових компаній, в які звертаються власники автомобілів. Як в першому, так і в другому випадках сума, що визначається при оцінці, вираховується зацікавленими особами. В першому варіанті, це СТО, яке повинно приносити максимальний прибуток з кожного замовлення, а в другому – страхова компанія, що має економити кошти на виплатах, для підвищення власної рентабельності. В такому разі, щоб уникати всіляких проблемних ситуацій при очікуванні виплати матеріального збитку, варто провести незалежну оцінку автомобіля.

Існують ситуації, коли автовласники, очікуючи компенсацію пошкоджень автомобіля, повністю покладаючись на оцінювача страхової компанії, проводили ремонт автомобіля за власний кошт.save car Врешті, коли приходив час виплати, узнавали, що страхова компанія пропонує суму до виплати значно меншу від тої, за яку був проведений ремонт пошкоджень автомобіля. В такому випадку, власнику автомобіля буде дуже важко довести, що страхова компанія занижує страхову виплату ні самій страховій компанії, ні судді, якщо буде прийнято рішення звернутися до суду. Не сильно допоможуть в такому випадку і документи, які надасть автовласнику станція технічного обслуговування, оскільки рахунок на ремонтні дії або акт виконаних робіт, не мають великої юридичної сили та складається зацікавленими юридичними або фізичними особами. Для перевірки адекватності таких розрахунків, найвірогідніше за постановою слідчого (судді) або ухвали суду буде призначена автотоварознавча експертиза.

Для того, щоб уникати таких та інших спірних моментів в процесі визначення суми матеріального збитку, який поніс власник транспортного засобу в наслідок дорожньо-транспортної пригоди, потрібно звертатись за допомогою до незалежного оцінювача, якій проведе професійну оцінку автомобіля та підготує якісний пакет юридичних документів з висновком про розмір матеріального збитку. З такими документами буде простіше вимагати справедливого рішення щодо визначення страхової виплати страховою компанією та, у разі потреби, суду.